A 21. században általánosan megfigyelhető jelenség, hogy a jogi problémák egyre komplexebbé, és megoldásuk ebből adódóan egyre bonyolultabbá válik. Ebben a helyzetben viszont felértékelődik az olyan – a nagyközönség által eddig kissé mostohán kezelt – jogterületek szerepe, mint amilyen az alkotmányjog és az emberi jogok. Ez a két jogág immáron nem csupán a “széplelkű jogvédők” belügye, hanem mindenkié – azon egyszerű oknál fogva, hogy ezen jogágakba tartozó jogszabályok és jogérvényesítési lehetőségek segítségével hatékonyan és gyorsan meg lehet oldani jogi problémákat.
Az alkotmányjog és emberi jogok eszközével megoldható problémák köre rendkívül széles, de álljon itt pár példa: tulajdonhoz való jog sérelme (az aktuális témák közül ide tartoznak a különböző adóeljárások, megfelelő kártalanítás nélküli kisajátítási eljárások stb.) A büntetőeljárással kapcsolatos problémák közül: a tisztességes eljáráshoz való jog sérelme, előzetes letartóztatás hossza, fogvatartás körülményei.Végezetül természetesen a “klasszikus” alapjogi sérelmek sem maradhatnak ki a sorból, mint például a vallásszabadsághoz való jog vagy a szólás és gyülekezés szabadsága. Az alkotmányjoggal és az emberi jogokkal való szoros összefüggés okán az Iroda vállal személyiségi jogi pereket (mint például a jóhírnév sérelmével kapcsolatos eljárások), munkaügyi pereket (munkaviszony jogellenes megszüntetése és más, hasonló jogviták), valamint adatvédelemmel kapcsolatps tanácsadást és közérdekű adatok nyilvánosságával kapcsolatos eljárásokat.
A sor még folytatható lenne – de ehelyett álljon itt inkább egy volt strasbourgi kollégám jótanácsa, arra nézve, hogy mikor érdemes a közjog fegyveréhez nyúlni: “Abban az esetben, ha az eljárás vagy esemény, melynek Ön részese volt, nem tekinthető tisztességesnek.”
Amennyiben úgy érzi, hogy Önnel nem bántak fair módon, forduljon hozzám bizalommal, bármely, a honlapon található elérhetőségen. Minden jogilag lehetséges eszközt igénybe fogok venni annak érdekében, hogy az Önt ért hátrányt méltó módon orvosolni lehessen.