Ez Emberi Jogok Európai Egyezményének 1. Kiegészítő Jegyzőkönyve védi a tulajdonhoz való jogot. Az Egyezmény a tulajdonjog védelme kapcsán három szabályt fogalmaz meg. Elsőként, mindenkinek joga …
Blog
Kisajátítás: kérhetünk-e kártérítést Strasbourg-ban?
Sajnálatosan sok esetben előfordul, hogy Magyarországon a kisajátítási ügyek hosszú évekig, akár egy évtizedig is elhúzódnak. Ezalatt az ingatlanok tulajdonosai nem tudják eladni az ingatlanjukat, …
Bővebben about Kisajátítás: kérhetünk-e kártérítést Strasbourg-ban? →
Elmarasztalta Magyarországot az EJEB egy büntetőeljárás tisztességtelensége miatt – Mikor érdemes Strasbourghoz fordulni?
Az Emberi Jogok Európai Bírósága nemrégiben egy érdekes ítéletet hozott Magyarország ellen. A Kiss-Menczel-ügyben a Bíróság elmarasztalta hazánkat egy büntető eljárás tisztességtelensége miatt, mivel …
Kisajátítás vagy építési tilalom autóút építése miatt
Mindenki nagy tervekkel indul neki egy saját ingatlan megvásárlásának, legyen szó akár építési telekről, akár kész ingatlanról. Sokszor előfordul azonban, hogy az állam “közérdekű célok …
Bővebben about Kisajátítás vagy építési tilalom autóút építése miatt →
Megtérülhet-e az áldozat kára?
A bűncselekmények áldozatainak járó kártérítési lehetőségekről. A 2020. február 25-én elfogadott T/9241. számú törvényjavaslatban Országgyűlés felhívja a Kormányt, hogy egy jövőbeli nemzeti …
Mi fán terem a strasbourgi esetjog? Joggyakorlat-kutató kisokos (nem csak) jogászoknak
Rendben, legyen. Nem lehet minket lebeszélni – komolyan fontolgatjuk, hogy Strasbourghoz fordulunk az ügyünkkel. De honnan fogjuk tudni, vajon érdemes-e belevágni? Ehhez azt kell tudni, hogy a miénhez …